Co zrobić z wodą deszczową?

nam wykorzystać wodę pochodzącą z deszczu i tym samym zaoszczędzić na jej tradycyjnym zużyciu. Do czego można wykorzystać taką wodę? Pomysłów jest bardzo wiele i zależą one jedynie od naszej wyobraźni. Najczęściej deszczówkę wyko

Co zrobić z wodą deszczową? Poradnik na temat:

Czy można wykorzystać deszczówkę?

Czy deszcz może mieć dla nas duże znaczenie? Okazuje się, że tak. W dzisiejszych czasach istnieją proste sposoby, które pozwalają nam wykorzystać wodę pochodzącą z deszczu i tym samym zaoszczędzić na jej tradycyjnym zużyciu. Do czego można wykorzystać taką wodę? Pomysłów jest bardzo wiele i zależą one jedynie od naszej wyobraźni. Najczęściej deszczówkę wykorzystuje się do nawadniania ogrodów, mycia samochodów lub narzędzi ogrodowych, a takie działanie ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala nam zaoszczędzić na rachunkach za wodę, a po drugie przynosi pożytek całej planecie. W taki sposób znacznie zmniejszamy nasze zużycie wody i wpływamy na lepszy stan środowiska naturalnego.


Oczyszczanie wody

Korzystając na co dzień z wody, powinniśmy mieć świadomość, że jej zasoby na świecie sa coraz mniejsze. Gdybyśmy korzystali z niej nieumiejętnie, mogłoby jej szybko zabraknąć, dlatego bardzo ważne jest ponowne wykorzystanie wody, która juz raz nam służyła. W tym celu wodę taką należy oczywiście odpowiednio oczyścić i na ogół zajmują się tym specjalne zakłady, którym zawdzięczamy stały dopływ wody w naszych kranach. Jest to bardzo ważna kwestia, o której powinniśmy wiedzieć jak najwięcej, ponieważ to właśnie procesy takie jak oczyszczanie wody zapewniają nam komfort jej codziennego wykorzystania. Zwiększając swoją wiedzę na ten temat będziemy mogli działać, by oszczędzać wodę i tym samym zmniejszać ryzyko, że nasz dostęp do niej będzie ograniczony.


Woda występująca w przyrodzie

Woda jest jedną z najpospolitszych substancji we Wszechświecie. Cząsteczka wody jest trzecią najbardziej rozpowszechnioną molekułą w ośrodku międzygwiazdowym, po cząsteczkowym wodorze i tlenku węgla9. Jest również szeroko rozpowszechniona w Układzie Słonecznym: stanowi istotny element budowy Ceres i księżyców lodowych krążących wokół planet-olbrzymów, jako domieszka występuje w ich atmosferach, a przypuszcza się, że duże jej ilości znajdują się we wnętrzach tych planet. Jako lód występuje także na części planetoid, a zapewne również na obiektach transneptunowych10.

Woda jest bardzo rozpowszechniona także na powierzchni Ziemi. Występuje głównie w oceanach, które pokrywają 70,8% powierzchni globu, ale także w rzekach, jeziorach i w postaci stałej w lodowcach. Część wody znajduje się w atmosferze (chmury, para wodna). Niektóre związki chemiczne zawierają cząsteczki wody w swojej budowie (hydraty ? określa się ją wówczas mianem wody krystalizacyjnej). Zawartość wody włączonej w strukturę minerałów w płaszczu Ziemi może przekraczać łączną zawartość wody w oceanach i innych zbiornikach powierzchniowych, nawet dziesięciokrotnie11.

Woda występująca w przyrodzie jest roztworem soli i gazów. Najwięcej soli mineralnych zawiera woda morska i wody mineralne; najmniej woda z opadów atmosferycznych. Wodę o małej zawartości składników mineralnych nazywamy wodą miękką, natomiast zawierającą znaczne ilości soli wapnia i magnezu ? wodą twardą. Oprócz tego wody naturalne zawierają rozpuszczone substancje pochodzenia organicznego, np. mocznik, kwasy humusowe itp.

Źródło:



© 2019 http://migtrans.waw.pl/