Środki do zmiany wyglądu w Wikipedii
Są to środki, które służą do świadomej, nienaturalnej, tymczasowej zmiany wyglądu. Zalicza się do nich:
środki do makijażu twarzy i ciała:
szminki, błyszczyki, konturówki do ust
tusze do rzęs lub brwi, henna kosmetyczna
cienie, eyelinery i kredki do oczu
pudry, podkłady, korektory
róże, bronzery
lakiery do paznokci
brokat i środki nabłyszczające ciało
środki do zmiany lub utrwalenia wyglądu włosów:
farba do włosów
pianka do włosów
lakier do włosów
żel do włosów
guma do włosów
wosk do włosów
brylantyna
Istnieją metody do trwałej zmiany wyglądu takie jak np: makijaż permanentny, przeszczepy skóry, przeszczepy włosów, oraz bardziej drastyczne operacje plastyczne, jednak na ogół nie zalicza się ich do środków kosmetycznych, choć granica między zabiegami upiększającymi i kosmetykami jest bardzo płynna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki
Internetowa obsługa hotelu ze spa
Wiele osób decyduje się na wakacyjny pobyt w hotelu ze spa. Dzięki temu mogą nie tylko cieszyć się z dłuższego odpoczynku, ale też korzystać z różnych zabiegów odnowy biologicznej i zabiegów ściśle kosmetycznych. Z uwagi na to, że takie hotele, które stwarzają możliwość skorzystania ze spa cieszą się dużą popularnością, obowiązuje w nich wcześniejsza rezerwacja miejsc. Jednak nie jest ona zbyt uciążliwa, ponieważ może zostać dokonana drogą mailową.
Nie trzeba nawet dzwonić do hotelu w celu potwierdzenia rezerwacji, żeby móc spokojnie przyjechać w dniu przez siebie umówionym. Trzeba jedynie pamiętać o wcześniejszym opłaceniu pobytu lub wpłaceniu zaliczki na poczet całej opłaty hotelowej.
Dostępność usług wykonywanych w salonach urody
Salony urody i wykonywane w nich usługi cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością. W zależności od wielkości konkretnego salonu urody można w nim skorzystać zarówno z usług fryzjerskich, jak i typowo kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Cenniki przyjmowane w poszczególnych salonach różnią się pomiędzy sobą w zależności od stopnia zaawansowania poszczególnych usług i dodatkowych kwalifikacji posiadanych przez pracowników. W większości przypadków tylko od posiadanych przez klientów środków finansowych zależy, z jakich usług kosmetycznych będą mogli skorzystać. W wyjątkowych sytuacjach pracownik salonu urody będzie mógł odmówić wykonania klientowi liftingu czy zabiegu wstrzyknięcia botoksu ze względu na jego obciążenia zdrowotne.